Türk müziği için yetenek avı

Giriş Tarihi: 1.10.2013

Altındağ Belediyesi Türk Sanat ve Türk Halk Müziği koroları yeni koristler arıyor. 14 Ekim'e kadar başvuracak adaylar arasından seçmeler yapılacak

Altındağlı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği, yıl boyunca sergiledikleri başarılı performanslarla profesyonel koro topluluklarına adeta taş çıkaran Altındağ Belediyesi Türk Sanat ve Türk Halk Müziği koroları, yeni koristler arıyor. Türk Sanat ve Türk Halk Müziği koroları için yeni dönem kayıt başvuruları başladı.

14 EKİM'DE SONA ERECEK

Altındağ Belediyesi Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği koroları için başvuru süresi 14 Ekim'de son bulacak. Yoğun talep nedeniyle, başvuruların tamamlanmasının ardından belirlenecek bir tarihte, Yunus Emre Kültür Merkezi'nde adaylar arasından seçme yapılacak. Koro şefleri İlkim Eylül İlk ve Cengiz Taşkent'in değerlendirmesiyle gerçekleştirilecek olan seçmelerde, adayların ses tonlarına, ses aralıklarına, müzik kulaklarına ve müziğe olan yatkınlıklarına dikkat edilecek.

'GENÇLERİ BEKLİYORUZ'
Altındağlı gençlerin de Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği'ni yakından tanımalarını sağlamak ve genç yetenekleri de keşfetmek amacıyla, bu yıl gençlerden de başvuru alacaklarını söyleyen TSM koro şefi Cengiz Taşkent, "Gençlerimizin de geleneksel müziğimizi yakından tanımasını ve ilgi duymasını arzu ediyoruz. Bu nedenle bu yıl gençlerden de başvuru alacağız. TSM ve THM'ne gönül vermiş tüm genç yetenekleri aramıza katılmaya bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk müziği için yetenek avı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN