Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamyon'un prömiyeri yapıldı

Giriş Tarihi: 3.10.2013
Engellilerin hazırladığı "Kamyon" isimli oyun, Yenimahalle Belediyesi 4 Mevsim Tiyatro Salonu'nda izleyiciyle buluştu. Yön Sanat Atölyesi tarafından hazırlanan oyun, engellerine rağmen hayattan kopmayan tiyatrocular tarafından sahneye taşındı. Mehmet Baydur'un yazdığı, danışmanlığını Devlet Sanatçısı Turgay Tanülkü'nün yaptığı, Erdem Öksüz'ün yönettiği oyunun prömiyerine, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da katıldı.

"GURUR DUYUYORLAR"
Oyunun provalarının 3 ay önce başladığını dile getiren Turgay Tanülkü, "Prova süresince engellilerin önce engeliyle alay etmelerini, kendileriyle barışık olmalarını sağlıyorum. Engelliler emek harcandığında karşılığını mutlaka veriyor. Alkışlandıklarında kendileri ile gurur duyuyorlar. Onların beklentisi bu" diye konuştu.

"SAHİP ÇIKIYORUZ"
Engellilerin topluma kazandırılmasının önemine değinen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise "Engellilerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. İnsanoğlu potansiyel engelli adayıdır. Kimin, ne zaman, nerede başına bir şey geleceğini bilemeyiz. Göreve geldiğimiz gün engelli şubesini kurarak, bölgedeki engellileri tespit ettik ve çalışmaları hızlandırdık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamyon'un prömiyeri yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN