Galeta ununa imha

Giriş Tarihi: 5.10.2013

Gıda yetkilileri, menşei belli olmayan 7 ton galeta unu ile 3 buçuk ton ekmeği imha etti

Başkentliler'in sağlıklı ve güvenli gıda tüketebilmesini sağlamak amacıyla Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda denetim ekipleri, fırsatçılara göz açtırmıyor. 174 Alo Gıda Hattı'na gelen şikayetleri değerlendiren ekipler, bazı işletmelerde hafta sonu geceleri şüpheli çalışmaların yapıldığı ihbarını dikkate aldı. İşletmelere baskın düzenleyen ekipler menşei belirsiz yaklaşık 7 ton galeta unu ile yine menşei belli olmayan ve galeta unu yapımında kullanılan 3.5 ton ekmek ele geçirdi.

ARALIKSIZ DENETİM
Firmalar hakkında cezai işlem uygulayan ekipler, toplam 7 bin 680 TL para cezasının yanı sıra menşei belirsiz ürünlere de el koydu. Bu ürünler ise Mamak ve Sincan Çadırtepe'deki katı atık toplama alanına götürülerek imha edildi. Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, Ankara'da yaşayanların sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmalarını sağlamak için denetimlerin hafta sonu da dahil olmak üzere aralıksız sürdürüldüğünü ifade etti.

"TİTİZ DAVRANILMALI"
Temel, gıda üretim ve satışına ilişkin mevzuat hükümlerinin titizlikle uygulandığını kaydederek şunları söyledi: "Gıda işi insan hayatıyla direkt ilgili bir konu. Bu nedenle gerek üretim gerekse satış aşamasında titiz davranmak gerekiyor. Gıda üretimi ve satışı yapan kişi ve kurumlardan bu titizliği göstermelerini bekliyoruz. Gıda üreticileri üretim yaparken sağlıklı, hijyen kurallarına ve mevzuat hükümlerine göre hareket etmek zorundalar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galeta ununa imha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN