Bayram için üst düzey tedbir

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Kurban Bayramı'nın huzur ve güven içinde geçmesi için kurum ve kuruluşların gerekli tedbirleri almasını istedi

Giriş Tarihi: 8.10.2013
Kurban Bayramı'nı Başkent'te geçirecek vatandaşların huzur ve güven içerisinde olması için gerekli tedbirler alınacak. Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe kaymakamlıkları, İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü'ne genelge göndererek gerekli tertip ve tedbirlerin alınmasını istedi.

"DEVRİYELER GEZECEK"
Yüksel, uygulamaya konulmasını istediği tertip ve tedbirleri şu şekilde ifade etti: "İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü, 12 Ekim'den itibaren huzur planlarını uygulamaya koyacak. Emniyet 21 Ekim'e kadar tedbirlerini aksatmadan sürdürecek. Havaalanı, gar ve terminallerde yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi ve devlet karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ekiplerinin ve timlerin sayıları arttırılacak.

"İŞLEMYAPILACAK"
"Büyükşehir, ilçe ve belde belediye başkanlıkları tarafından özellikle kurban satışı yapılan yerler ile alışveriş yerleri, eğlence yerlerinde denetim etkin bir şekilde yapılacak. İtfaiye, su, kanalizasyon arıza ekipleri hazır hale getirilecek ve nöbetçi memurluklar vatandaş müracaatlarına açık tutulacak. Usul ve esaslara aykırı olarak kurban kesenler hakkında yasal işlem yapılacak. Vatandaş acil numaralara hızlı bir şekilde ulaşabilecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram için üst düzey tedbir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN