Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beypazarı'na tatilci ilgisi

Giriş Tarihi: 12.10.2013

Tarihi konakları ve doğal güzellikleriyle ünlü Beypazarı'nda bayram öncesi otel ve pansiyon rezervasyonları doldu

Tarihi evleri, doğal güzelliği, yöresel yemekleri ile ünlü Beypazarı, Kurban Bayramı'nda dolup taşacak. İlçedeki otel ve pansiyon rezervasyonlarının yüzde 80'lik bölümünün dolduğu bildirildi. Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, ilçede tarihi konakların yanı sıra, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait çok sayıda tarihi eserin bulunduğunu, ilçenin dar sokakları ve çeşmeleriyle ilgi çektiğini söyledi.

DOĞASI MUHTEŞEM
Belediye Başkanı Özalp, bayram için ilçede bulunan konaklama tesisleri ile pansiyon ve otellerdeki rezervasyonların yüzde 80'lere ulaştığını anlatarak, şöyle konuştu: "9 günlük tatilin etkisi çok büyük. İnsanlar, en azından sessiz, sakin ve doğayla baş başa kalabilecekleri yer ararken, bir de bayram tatili eklenince ilçemize ilgi arttı. Beypazarı, sadece konakları ve tarihi mekanlarıyla değil, özellikle bu mevsimde renklerin her tonunun hakim olduğu doğası, doğal yaşamı, insanların köy ürünleriyle buluşabildiği bir yer olması nedeniyle ilgisi çekiyor."

YEMEKLERİ ÇOK BEĞENİLİYOR
Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, tarihi geçmişi, doğal güzelliğiyle cazibe merkezi olan ilçeyi yılda 450 bin kişinin ziyaret ettiğini belirterek, büyükşehirlerden sıkılan kişilerin bayramda Beypazarı'nı tercih ettiğini açıkladı. Özel günlerde ciddi yoğunluk yaşandığını belirten Özalp, ilçenin yemekleriyle de ilgi çektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beypazarı'na tatilci ilgisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN