Trafiğe havadan karadan denetim

Kurban Bayramı nedeniyle trafik ekipleri alarma geçerek havadan ve karadan denetime başladı. 612 polis 197 denetim noktasında görev alacak

Giriş Tarihi: 12.10.2013
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Kurban Bayramı tatili boyunca alınacak trafik tedbirlerine ilişkin genelge yayımladı. Genelgede önemli kavşak, geçit ve güzergahlarda sabit ekiplerin konuşlandırılacağı, Ankara-Eskişehir- Afyonkarahisar, Ankara-Konya-Aksaray ve Ankara-Bolu-Düzce güzergahlarında ise havadan helikopter ile izleme ve denetleme yapılacağı kaydedildi.

KAMERALAR DEVREDE

Ankara'da ise Trafik Denetleme Şubesi'ne bağlı 612 polis şehir içinde ve giriş çıkışlarında oluşturulan kontrol noktalarında görev alacak. MOBESE kameralarından da destek alacak olan ekiplerin aynı zamanda Emniyet Genel Müdürlüğü ile de koordineli çalışacağı kaydedildi. Ekipler hava karardıktan sonra ise araçların tepe lambalarını mutlaka yakacak. Trafik personeli aynı tarihlerde maç, konser ve toplantı gibi programlarda ise görev almayacak.

RADARLAR TAKİPTE
Başkent'te bugünden itibaren düğmeye basan ekipler önemli kavşak, cadde ve geçitlerde konuşlanarak tatile çıkmayı planlayan 1 milyon kişiyi uyaracak. Vatandaşlara kazalarda ölüm riskini yüzde 50 oranında düşüren emniyet kemeri takmaları hatırlatılacak. Ayrıca belirli noktalarda da 3 vardiya halinde 8'er saat radar kontrolü yapılacak. Trafik kurallarına uymayanlara anında ceza kesilecek. Sürücülerin belirli saatlerde mola vermeleri ise tavsiye edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafiğe havadan karadan denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN