Çarşıya kaçak baskını

Sıhhiye'deki Yenişehir Çarşısı'nda kaçak elektronik malzemelerin satıldığını belirleyen polis, düzenlediği baskınla 30 kişiyi gözaltına aldı

Giriş Tarihi: 13.10.2013
Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri yapılan ihbarlar üzerine bir çalışma başlattı. Sıhhiye'deki Yenişehir Çarşısı'ndaki dükkanlarda kaçak elektronik eşyanın satıldığı bilgisine ulaşan polis, 1 ay süren bir takip yaptı. Eşyaların nereden nasıl getirildiğini ve kimler tarafından piyasaya sürüldüğünü tespit eden kaçakçılık ekipleri operasyon için düğmeye bastı. Çarşıda kaçak malzeme satan 30 kişi gözaltına alındı. Kaçak ürünlere de el konuldu.

SİVİL EKİP MÜŞTERİ OLDU

Ankara emniyet zehir tacirlerinin ardından bir operasyon da kaçakçılara düzenledi. Bir ay önce gelen ihbarları değerlendiren ekipler Yenişehir Çarşısı'nda kaçak elektronik malzeme satıldığını tespit etti. Başta cep telefonu ve bilgisayar ve plazma televizyon olmak üzere değişik elektronik malzemeyi yurt dışından kaçak yollardan getirip düşük fiyatlara satan çarşıdaki bazı esnaflar takibe alındı. Sivil bir ekip takip aşamasında müşteri gibi çarşıya gidip faturasız kaçak ürünlerden birer tane satın aldı.

30 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Takip sırasında esnafın malzemeleri nerden ve kimlerden temin ettikleri de belirlendi. Gümrük kapılarından kaçak olarak geçirilen malzemelerin Ankara'ya kargoyla gönderildiği ve çarşıdaki bazı esnaflar tarafından teslim alınarak satışa sunulduğu saptandı. Gerekli çalışmayı tamamlayan ekipler harekete geçti. Ve çarşıya baskın düzenleyerek 30 kişiyi gözaltına aldı. Ayrıca dükkanlarda yapılan aramalarda çok sayıda elektronik eşyaya da el konuldu. Zanlıların sorgusu sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çarşıya kaçak baskını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN