Başkent oluşumuzun 90. yılını coşkuyla kutladık

Ankara'nın başkent oluşunun 90. yıldönümü Ulus'ta törenle kutlandı. Cumhurbaşkanı ile Başbakan da mesaj yayımladı

Giriş Tarihi: 14.10.2013
Milli Mücadele' döneminde büyük özveri gösteren Ankara'nın başkent oluşunun 90. yıl dönümü için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mesaj yayımladı. Abdullah Gül, konuyla ilgili "Cumhuriyetle birlikte hızlı bir gelişim sürecine giren Ankara, bugün dünya başkentleri arasında saygın bir yer edinmiştir" yorumunda bulundu.

"ÖNDERLİK ETTİ"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yayımladığı mesajda "Ankara, bugün, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin beşiği olarak, Türkiye'nin muasır medeniyet yürüyüşüne önderlik etti. Kadim başkentimiz İstanbul 1. Dünya Savaşı yıllarında işgale uğradı. Ankara, Anadolu'da başlatılan İstiklal Savaşı'nın karargahı haline geldi. Burası vatanın kaderinin tayin edildiği önemli bir merkez oldu" dedi.

MİLETİN İRADESİ

Ankara'nın başkent oluşu için Ulus'ta etkinlik düzenlendi. Törene katılan Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, dünyadaki birçok ülkenin siyasi süreçle veya siyasi bir kararla başkentlerini belirlediklerini ancak Ankara'nın siyasi bir karar dışında tamamen milletin iradesinin tecellisi ve tarihi sürecin sonucunda başkent olduğunu ifade etti.

Başlangıç oldu
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Gökşin ise "Bu tarih Ankara'nın Başkent oluşunun 90 yıllık zaferi. Başkentimizin doğum günü. Geçmişte yaşanan olaylar geleceği şekillendirir. Ankara'nın başkent oluşu aslında yeni bir ulus, yeni bir devlet, yeni bir Türkiye'nin başlangıcı olmuştur" dedi. Törene çok sayıda vatandaş katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent oluşumuzun 90. yılını coşkuyla kutladık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN