Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara model olacak

Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı Genel Kurulu'nun, 2014 yılında Ankara'da yapılması kararlaştırıldı

Giriş Tarihi: 15.10.2013
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in başkanlığını yaptığı Avrupa Ödülü Alan Kentler Birliği üyeleri, Ukrayna'nın Karkiv kentinde bir araya geldi. Birliğin 2013 yılı Yönetim Kurulu Toplantısı, Ukrayna'da gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu üyeleri, 2014 yılında Ankara'da düzenlenecek Genel Kurul'un temasına ilişkin görüşme gerçekleştirdi. Toplantının ana gündem maddesini ise "Ticaret Faaliyetlerinin Teşvik Edilmesinde ve İş Alanlarının Oluşturulmasında Yerel Yönetimlerin Rolü" konusu oluşturdu.

GENÇLER DE KATILACAK

Ankara'da düzenlenecek toplantıda Büyükşehir Belediyesi, ticaret ve sanayi odalarıyla yaptığı anlaşmalar, istihdam odaklı politikaları ve sanayinin ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere Gazi Üniversitesi ile yapılan işbirliğini paylaşacak. Birlik Genel Kurulu'na paralel olarak düzenlenecek "Gençlik Buluşması"nda ise üye kentlerden gelen gençler "Gençlerin Organize Suçlardan ve Madde Bağımlılığından Korunması" konusu üzerine oturumlarda fikir ve görüş alışverişinde bulunacak.

PROTOKOL İMZALANDI

Ukrayna'nın Karkiv kentinde düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısı'nın hemen öncesinde ise Ankara ile Karkiv arasında işbirliği protokolü imzalandı. Bu işbirliği anlaşması çerçevesinde kentsel planlama, toplu taşıma, çevre koruma, turizm, mesleki eğitim ve kültürel çalışmalar başta olmak üzere belediyecilik alanındaki birçok konuda kalıcı bir işbirliği zemini oluşturuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara model olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN