Berberlerin yoğun bayram mesaisi

Giriş Tarihi: 16.10.2013
Bayram öncesi büyük hareketlilik yaşanan yerlerden biri de berberler… Vatandaşlar, güzel görünmek için bayram öncesi berberlere akın etti. Berberlerin mesaisi bayramın ilk saatlerine kadar da yoğunluğunu gösterdi. Meslek grupları içerisinde bayram öncesi en çok çalışan kesimlerden olan berberlerin kaderi Kurban Bayramı'nda da değişmedi.

İKİNCİ GÜN BAŞLIYOR
Arife gününün ilk saatlerinde mesaiye başlayan berberler bayram namazı öncesine kadar müşterilerine hizmet vermeyi sürdürdü. Uzun süre ayakta çalışmak zorunda kalan berberler bunu pek dert etmeden müşterilerini bayrama şık ve temiz girmeleri için hünerlerini sergiledi. İşini severek yaptığını belirten bir berber, durumu çok olumsuz görmediklerini, vatandaşlara hizmet emenin güzelliğiyle kendileri için bayramın, ikinci gün başladığını söyledi.

İŞLER MUTLU EDİYOR
Yılda iki kez bu yoğunlukta çalıştıklarını ifade eden berberler, "Yaşadığımız bu yoğunluk ve yorgunluk maddi ve manevi açıdan bizi mutlu ediyor. Güzel bayramların yaşanmasında bizim de pay sahibi olmamız büyük bir sevinç kaynağı. Bayram öncesi akşam saatlerinde de hizmetimiz sürdü. Çünkü gün boyu çalışan müşterilerimiz gece traş olmaya geliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Berberlerin yoğun bayram mesaisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN