3 ayrı lokasyonda iddialı projeler

Giriş Tarihi: 20.10.2013

Barışkent ve BA Grup, Eskişehir Yolu, Kırıkkale ve Hirfanlı Barajı'nda yaklaşık 1.5 milyar dolar yatırım bedelli üç ayrı dev projeye imza atmaya hazırlanıyor

17 yıldır yatırımcısıyla birlikte yoluna devam eden Barışkent, Ankara'daki projelerinin yanı sıra çevre illerde de çalışmalarını sürdürüyor. Eskişehir Yolu'nun Alagöz mevkiindeki projesiyle birlikte Kırıkkale ve Hirfanlı Barajı'nda dev projelere imza atmaya hazırlanan Barışkent ve BA Grup, yatırımlarını üç koldan ilerletiyor. Barışkent & BA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, Ankara'nın en değerli lokasyonu olan Eskişehir Yolu üzerinde büyük konut projelerine hazırlandıklarını belirterek bu bölgede yeni konutlara ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

EN GÖZDE BÖLGE

Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler'in Polatlı'ya gitme durumunun bulunduğunu, İstanbul ve İzmir Piyade Okulları'nın da bölgeye taşınmasının düşünüldüğünü belirten Aydın, şöyle devam etti: "Yatırım alanımızın çok yakınında on binlerce kişiye istihdam sağlayan sanayi kuruluşlarının fabrikaları var. Tüm bunlar gerçekleştiğinde bölgedeki nüfus artacak. Bu da yeni konut ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Bunu gidermek için Eskişehir Yolu Alagöz mevkiinde bir uydukent projesini başlatmaya karar verdik."

"YEŞİL VAD İ ÇOK ÖNEMLİ"
Ankara'nın yanı sıra Kırıkkale'de de önemli bir projeye imza attıklarını kaydeden Aydın, "Kızılırmak'ın verimli sularından beslenen Yeşil Vadi bizim için son derece önemli bir bölge. Ancak şimdiye kadar ne yazık ki buradan ne yatırımcı ne de Kırıkkale halkı faydalanabilmiş. Büyükşehir Belediyesi Yeşil Vadi'yle ilgili proje ihalesini yaptı, 8 ay içinde de bitirileceği söyleniyor. Şirketimize ait alanı kamu lehine kullanılması için hibe ettik" dedi.

DOĞA İLE İÇ İÇE YAŞAMIN MERKEZİ OLACAK
Barış Aydın, Yeşil Vadi'nin çevresine yapılan konutların hem Kırıkkaleliler'in hem de Ankaralılar'ın doğa ile iç içe yaşamasını sağlayacağını belirterek şöyle konuştu: "Barışkent olarak bölgeye yaptığımız yatırımlar ve diğer yatırımcıların yoğun talebi ile Yeşil Vadi hızla gelişiyor. Burada parça parça 650 bin metrekare imarlı arsa yatırımı yaptık. Bir yandan inşaat firmaları bizimle işbirliği yaparken, diğer yandan firmamızın da bölgeye yatırımları devam ediyor. Bu gelişmeler yabancı yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Biz de şirket portföyümüzde bulunan 150 büyük yerli ve yabancı firmayla temas halindeyiz" dedi.

ANKARA'NIN DENİZİ
Barış Aydın, BA Grup'un Hirfanlı Barajı'ndaki yatırımlarına da değindi. Kırşehir sınırları içindeki Hirfanlı Barajı sahilinde 2 milyon metrekare arsaları olduğunu kaydeden Aydın, baraj çevresinde Ankara'ya 45 dakikada ulaşılabilen yaz, kış ve sağlık turizmi ile ilgili tüm Anadolu'nun faydalanacağı dev bir tesis hayata geçirmek üzere adım attıklarını ifade etti. Aydın, proje çalışmalarının çok yakında tamamlanacağını, bu proje ile Ankaralılar'a adeta denizi getireceklerini vurgulayarak, "Bu barajda büyük, temalı proje yapmak üzere harekete geçtik. Sağlıklı yaşamın merkezi olacak bir alan planlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 ayrı lokasyonda iddialı projeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN