Yalnızlığın bittiği yer: 100 Yaş Kulübü

Çankaya Belediyesi'nin ilçede yaşayan yaşlı vatandaşlara yönelik eğitimden sağlığa, sosyal hayattan kültürel faaliyetlere kadar çeşitli hizmetler sunduğu 100 Yaş Kulübü, zamanla genişliyor

Giriş Tarihi: 20.10.2013
Çankaya Ayrancı bölgesinde kurulan ve her kesimden insanların yalnızlıklarını paylaşabildiği ve sohbet edebildikleri bir merkez olma özelliğine sahip olan 100 Yaş Kulübü'nde ikinci baharlarını yaşayan vatandaşlar keyiflerince vakit geçiriyor. Bu yılın mart ayında açıldığı günden bu yana yaşlı vatandaşların kitap ve gazete okudukları, televizyon izledikleri, müzik dinledikleri, satranç ve tavla oynadıkları, çay ve kahve içtikleri merkez olma özelliğine sahip olan 100 Yaş Kulübü'nde insanlar bir yandan eski günleri anarken bir yandan da haftanın 3 günü yaptıkları sporlarla formda kalıyor. Çankaya Belediyesi'nin Yaşlı Dostu Belediyecilik anlayışının bir parçası olan 100 Yaş Kulübü'nün 1241 üyesinden birisi olan ve eşini kaybettiği 2007 yılından bu yana yalnız yaşayan 85 yaşındaki Kadriye Yörükoğlu, Ankara'da yaşadığı 75 senenin 36 senesini şu anda oturduğu mahallede geçirdiğini ve buradaki insanlarla bir aile olduklarını dile getirdi. Yörükoğlu, merkezde çalışan görevlileri kendi çocukları kadar çok sevdiğini söyledi.

Yeni dostlukların merkezi
Merkezde sağlık hizmetlerinin yanı sıra eğitim hizmetleri ve seminerler ile sosyokültürel aktivitelerden yararlanma şansına sahip olan yurttaşlar aynı zamanda yeni dostluklar da ediniyorlar. Merkezde verilen İngilizce kursunda tanışıp dostluklarını geliştiren Serpil Öktem, İskender Orhan ve Serap Güngör masa tenisinde kıyasıya mücadele veriyor. Ayrancı bölgesinde oturan ve yürüyerek merkeze gelen 3 arkadaş görevlilerden merkezin anahtarını isteyecek kadar kendilerini buraya yakın hissediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalnızlığın bittiği yer: 100 Yaş Kulübü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN