Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenimahalle'ye yeni barınak müjdesi

Giriş Tarihi: 20.10.2013

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Macunköy Rehabilite ve Bakım Merkezi'ni denetlerken yakında yeni bir barınağın yapılacağını müjdeledi

Macunköy Rehabilite ve Bakım Merkezi'nde yapılan iyileştirmeler tamamlandı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, çalışmaları yerinde incelemek üzere barınağa gitti. 90 hayvan kapasiteli barınakta şu an 60 hayvan bulunduğunu belirten Yaşar, "Küçük eksiklikleri giderdiğimiz barınağımızda veteriner işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. Sokaktaki hayvanları toplama, küpeleme, aşılama, kısırlaştırmaya ve doğal ortamına bırakmayı sürdürüyoruz" dedi.

ALTTAN ISITMALI BARINAK
İki ay içinde hayvanları yeni hayvan barınağına taşıyacaklarının müjdesini veren Yaşar, "Hayvanların rahatı için her şeyin düşünüldüğü modern, 100 hayvan kapasiteli bir barınak olacak. Soğuk günlerde hayvanların üşümemesi için alttan ısıtmalı tesis kuracağız. Sokaktaki hayvanları toplayıp veteriner hizmetlerini en iyi şekilde vereceğiz. Şimdiki barınağımızda olduğu gibi küpeleme, aşılama, kısırlaştırma işlemlerinden sonra bakımını tamamladığımız hayvanları doğal ortamına bırakacağız. Hayvanseverler haftanın iki günü saat 10.00-15.00 arası hayvanları gelip görebilecekler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle'ye yeni barınak müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN