Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'ya özgü tişört tasarlıyor

Ankara tişörtlerinin yaratıcısı Nehri Nehir Korkmaz, "Ankara Kalesi'nden Anıtkabir'e, Atakule'den Ankaragücü'ne kadar her şeyi tişörtlere yansıtıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 22.10.2013
Son yıllarda Başkentliler'in üzerinde görmeye alışkın olduğumuz Ankara temalı tişörtlerin yaratıcısı Nehri Nehir Korkmaz, bu kıyafetlerin ortaya çıkış hikayesini anlattı. Başkent'i dünyaya tanıtmak için böyle bir işe giriştiğini söyleyen Korkmaz, "Üzerinde İstanbul yazılı tişörtlerin Ankara'da ilgi görmesi beni kıskandırdı. Ankara'yı tanıtmak için ben de böyle bir işe giriştim. Ankaralı olmakla gurur duyan herkes bize destek vermeli. Bu destekle Ankara tişörtlerini çok daha büyütebilelim" dedi.

"AŞKLA YAPIYORUM"
Tezgahını Tunalı Hilmi Caddesi'nde açan Korkmaz, tişörtlerinde Ankara'nın değerlerini kullandığını ifade etti. Genç tasarımcı, Ankara Kalesi'nden Anıtkabir'e, Atakule'den Ankaragücü'ne kadar kente özgü her ne varsa tişörtlere yansıtıyor. Tişörtlerin üzerine basılacak fotoğraflardan basım tarzlarına kadar her şeyle kendisinin ilgilendiğini anlatan Korkmaz, "Daha kolay bir yoldan para kazanıp işime bakabilirim ama ben bu işi şehrime duyduğum aşkla yapıyorum ve onun de için çok mutluyum" diye konuştu.

'İNSANLARIN HOŞUNA GİDİYOR'
Ankara'ya dışarıdan gelen kişilerin bu kent hakkındaki düşüncelerini olumlu yönde etkilediklerini söyleyen Korkmaz, "İnsanlar Ankara'ya has sözler olan "la" veya "bebe" sözlerini tişörtlerde görünce hoşlarına gidiyor. Onlar da böyle konuşmaya başlıyor ve Ankaralı gibi hissediyorlar kendilerini. AŞTİ'de, Ankara Kalesi'nin yakınlarında, Ankara'nın en çok gezilen yerlerinde böyle mekanlar açmak istiyorum. İleride tişört değil, yastık kılıfı, yatak örtüsü, perde de tasarlamak istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'ya özgü tişört tasarlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN