Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karagöl'de çevre düzenlemesi başladı

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, belediyeye devredilen Karagöl ve çevresinin yeniden düzenlendiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 22.10.2013 12:53
Ankara ve Çubuk'un doğal güzellikleriyle ünlü Karagöl'ünü, Çevre Koruma ve Milli Parklar'dan alan Çubuk Belediyesi, rölöve ve restorasyon projelerinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Karagöl'de restorasyon ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı. Yapılan rölöve ve restorasyon projeleriyle Çevre Koruma ve Milli Parkların onayını aldıktan sonra Karagöl'de çevre düzenleme restorasyon çalışmalarına başlanıldığı müjdesini veren Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yapılan çalışmanın ilçe turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Yapılan çalışmanın 600 bin TL'ye malolacağını kaydeden Özden, çalışmanın Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi tarafından yürütüleceğini kaydetti.

Başkan Özden, gölün çevresindeki taş duvar Karagöl'ün tabiatına uygun taşlarla yeniden örülecek ve gölün çevresine ahşap korkuluklar yerleştirilerek bunların arasına da dekoratif urgan yerleştirileceğini söyledi. Karagöl'de bulunan eski lokantaya ait bina ve misafirhanenin restore edileceğini belirten Özden, şöyle konuştu: "Otopark��, göl çevresi ve çocuk oyun alanının bulunduğu boşluk düzenlenerek doğal ortamına uygun peyzajı yapılacak ve 8 bin Karagöl'ün doğasına uygun bitki dikilecek. Yine göl çevresine salıncaklı ahşap gruplar ve kamelya yerleştirilirken, çocuk oyun grupları ahşap olarak yenilenecek. Bunlarla birlikte mesire alanına mescit, çocuk emzirme odası, bay ve bayan wc ile lavaboların bulunduğu yeni bir yapı yapılacak ve göl çevresinde bulunan 3 çeşmenin tamiratı yapılacak. Burası Ankaralıların yaz-kış piknik yapabilecekleri ve şehrin yoğunluğundan kurtulup rahat bir nefes alabilecekleri bir yer haline gelecek.''

Karagöl'e yapılacak düzenlemeyle ilgili destek veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi çalışanlarına teşekkür eden Başkan Özden, yapılacak çalışmanın Aralık ayının sonunda tamamlanacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karagöl'de çevre düzenlemesi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN