Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karagöl büyüleyecek

Giriş Tarihi: 23.10.2013

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, doğal güzelliğiyle dikkat çeken Karagöl'ün çevresinde düzenlenme yapıldığını ifade etti

Ankara ve çevre illerden doğa tutkunlarının ziyaret ettiği Çubuk'taki Karagöl'de çevre düzenlemesi yapılıyor. Doğal güzelliğine rağmen istenildiği gibi korunamayan Karagöl'ü Çevre Koruma ve Milli Parklar'dan alan Çubuk Belediyesi, rölöve ve restorasyon projelerini tamamladı. Belediye şimdi Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla alanda restorasyon ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı.Çubuk Belediye Başkanı Lokmanı Özden, çalışmanın ilçe turizmine büyük katkı sağlayacağını belirterek, "Bu proje yaklaşık 600 bin TL'ye mal olacak. Çalışma Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi tarafından yürütülecek. Çevre düzenlemesi kapsamında gölün çevresindeki taş duvar Karagöl'ün tabiatına uygun taşlarla yeniden örülecek ve gölün çevresine ahşap korkuluklar yerleştirilecek. Bunların arasına da dekoratif urgan yerleştirilecek" diye konuştu.

DOĞAYA UYGUN
Karagöl'de bulunan eski lokantaya ait bina ve misafirhanenin de restore edileceğini açıklayan Özden, "Otoparkı, göl çevresi ve çocuk oyun alanının bulunduğu boşluk düzenlenerek doğal ortamına uygun peyzajı yapılacak. Buraya 8 bin adet Karagöl'ün doğasına uygun bitki dikilecek. Yine göl çevresine salıncaklı ahşap gruplar ve kamelyalar yerleştirilecek. Çocuk oyun grupları da ahşap olarak yenilenecek. Bunlarla birlikte mesire alanına mescit, çocuk emzirme odası, bay ve bayan wc ile lavaboların bulunduğu yeni bir yapı yapılacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karagöl büyüleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN