Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karakaya'nın sitemi

Giriş Tarihi: 25.10.2013
MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Karakaya, kendisinin sessiz kaldığına yönelik eleştirilerimize cevap verdi. Karakaya, adaylığının açıklanmasının hemen ardından çalışmalara başladığını söyledi. Genel Başkan Yardımcısı olarak MHP Genel Merkezinde, Öğretim Üyesi olarak Gazi Üniversitesi'ndeki görevlerini de sürdürdüğünü söyleyen Karakaya, seçim çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini anlattı. İlçe ilçe gezdiğini söyleyen Karakaya, "Partim ve ben Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanmak adına geceli gündüzlü çalışıyoruz. İlk günden itibaren vatandaşlarımızla kucaklaşıyoruz. Başkentin en uzak ilçelerinden Nallıhan'dan bile halkımızla buluştuk. Sessiz kaldığım yönündeki eleştiriler haksız buluyorum. Genç ve dinamik bir ekiple başkenti karış karış dolaşıyoruz" dedi. Karakaya, ısrarla kavgadan uzak duracağını söyledi. Uzlaşmacı bir yapısı olduğunu ve kenti uzlaşı kültürü ile yönetmeye talip olduğunu aktardı.


Takvim belli oldu

AK Parti'de seçim takvimi bu hafta sonu Selim Sırrı Tercan Spor Salonu'nda yapılacak temayül yoklamasıyla resmen başlıyor. Temayül yoklaması, Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati,
Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu
, Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ve Gençlik Kolları'ndan Arif Aydemir'in katılımıyla yapılacak. Yoklamada yaklaşık 3 bin partiliye 5 soru sorulacak. Temayül yoklamaları ve anketlerin ardından 1-3 Kasım tarihlerindeki Kızılcahamam kampı aday belirleme sürecinde önemli bir viraj olacak. Kasım ayı sonuna kadar ise AK Parti'nin adaylarını büyük ölçüde açıklaması bekleniyor.

İyimaya-Gündüz buluşması

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıkları'nı Koruma Genel Müdürü Osman İyimaya, Gölbaşı Belediye Başkanlığı için Ak Parti'den aday adaylığına hazırlanıyor. Gölbaşı, "tabiat varlığı" açısından başkentin en önemli ilçesi. İyimaya'nın da Gölbaşı'ndan aday olmak istemesi biraz da mesleki bir yönelim olarak da algılanabilir. Ancak İyimaya'nın aday adaylığı sürecinde ilginç bir durum var. 2009 seçimlerinde MHP'li Yakup Odabaşı Gölbaşı Belediye Başkanlığı'nı kazanınca ilçeyi yönetmek adına önemli bir transfer gerçekleştirdi. Yine aynı partiden Beypazarı Belediyesi'nde İmar Müdürlüğü yapan Erol Gündüz'ü başkan yardımcısı olarak atadı. Erol Gündüz 1 yıl kadar burada görev yaptıktan sonra Tabiat Varlıkları'nı Koruma Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Osman İyimaya'nın Gölbaşı'na aday adaylığında Yardımcısı Erol Gündüz'ün etkisi var mıdır bilinmez ama bu tesadüf de göz ardı edilemez.

HAYRETTİN BEKTAŞ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karakaya'nın sitemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN