Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenimahalle 5 yılda yeniden doğdu

Yenimahalle Belediyesi, bir taraftan ilçeyi geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken, bir taraftan da alt yapı ve üst yapı çalışmalarına hız kesmeden davam ediyor.

Giriş Tarihi: 25.10.2013 13:23
Üst yapıda 2009 yılından bugüne kadar 1 milyon 500 bin metrekare yeşil alanı ilçeye kazandıran belediye, Yenimahallelilere nefes aldırdı. Hizmete açılan parklar, vatandaşların ve özellikle de çocukların buluşma mekanı oldu. Yine ilçeye gerek kültür-sanat gerek spor alanında önemli tesisler kazandırılarak Yenimahalle modern bir ilçe konumuna geldi.
Yenimahalle Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları ise takdir topladı. Belediye, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde bin 92 gecekondunun yerine 3 bin 500 konut, Macun Mahallesi'nde 408 konut ve Pamuklar Mahallesi'nde ise 422 konut inşa etti.

ALTYAPI HİZMETLERİ DUR DURAK BİLMİYOR
Belediye alt yapı hizmetlerinde de dur durak bilmedi.
İlçedeki mahallelerde yapılan altyapı hizmetleriyle Yenimahalle adeta yeniden doğdu. Yol yapım, asfaltlama, kaldırım çalışmalarıyla mahalleler tozdan ve çamurdan kurtuldu. 2009 yılından bugüne yaklaşık 4 milyon metrekare yol yapan belediye, 761 bin 794 ton ise asfalt döşedi.
Çalışmalar Ekim ayında da hız kesmedi. Bu ayın başından beri ilçeye 10 bin 640 ton asfalt döşenirken, 2 bin 833 metre alana bordür, 2 bin 737 metrekare alana ise kilitli taş döşendi.

ÖRNEK SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
Altyapı ve üst yapı hizmetlerinin yanı sıra hayata geçirilen sosyal sorumluluk projeleri tüm Türkiye'ye örnek oldu. Yenikart Projesi ile ihtiyaç sahibi ailelere sahip çıkan belediye, ELELE projesi ile Yenimahallelilere yardım elini uzattı. YENİMEK kursları Yenimahalle halkını meslek becerileriyle donattı. Engellilere yönelik hizmetlerle engelleri aşan belediye, öğrenci evleri, yaşlı yaşam ve bakım merkezleri, kreş ve gündüz bakımevlerine, Onkoloji Hastanesi Konukevine ve daha pek çok projeye can verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle 5 yılda yeniden doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN