Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ODTÜ Yolu'na şoför desteği

Taksi, dolmuş ve otobüs şoförleri ODTÜ'deki yol çalışmasını sürdüren işçileri ziyaret etti. Şoförler "Çalışmaları sonuna kadar destekliyoruz" dedi

Büyükşehir Belediyesi'nin ODTÜ'deki yol çalışmasına otobüs, dolmuş ve taksi şoförlerinden destek geldi. Araçlarıyla birlikte şoförler çalışmaların yapıldığı yere giderek basın açıklaması düzenledi. Yol projesinde çalışan işçilere moral vermek için ziyarete geldiklerini söyleyen Ankara Minibüsçüler Esnafı Odası Başkanı Hacı Bekir Gani, "Biz şoför esnafı olarak Başkent'e yapılan yol çalışmalarını destekliyoruz" dedi. Yıllardır Başkent trafiğinin kahrını çektiklerini belirten Gani, "Ankara nüfusu hızla artıyor. Çok acil alt geçit, üst geçit, köprü ve yollara ihtiyaç duyuluyor. Biz bu tür yolların engellenmesine karşıyız. Hizmet engelleniyor" diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kesilen 600 ağaç yerine 23 bin ağacı dikmeyi taahhüt ettiğini hatırlatan Gani, "Geçtiğimiz günlerde buraya geldiğimizde ODTÜ çevresinde yapılan villa ve sosyal tesisler için ağaçların kesildiğini gördük. Buna niye kimse sesini çıkarmıyor?" dedi. Gani, çalışmaları engelleyen kişilerin öğrenci grupları olduğuna da inanmadığını söyledi.

Kızılay'ı aratmıyor
SABAH Ankara ODTÜ yönetimi tarafından binlerce ağaç kesilerek inşa edilen ODTÜ alışveriş merkezi, kongre merkezi, misafirhane, otopark ve konuk evini görüntüledi. Dünyanın en önemli fast food zincirlerine ev sahipliği yapan ODTÜ AVM, Başkent'in göbeğindeki Kızılay AVM'yi aratmıyor. ODTÜ yönetimi, AVM'ye yürüyüş mesafesinde bulunan tenis kortları ve otoparkları inşa etmek için de binlerce metrekarelik alanda ağaç kesti.

Binlerce ağaç
kesilmiş
Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yol çalışmalarına ODTÜ'lülerin tepkileri sürerken asıl ağaç katliamının üniversite tarafından yapıldığı belgelendi. ODTÜ yönetimi, içinde onlarca restoran ve bankanın bulunduğu AVM alanı için binlerce ağacı katletti. ODTÜ yönetimi tarafından 1950'li yılların sonunda ormanlık alan olarak yeşillendirilen bölgelere konukevi, tenis kortu ve misafir araçlar için otopark yapıldığı görüldü.

Acar: Öğrenciler rahat durmaz
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında ODTÜ içinden geçen yolla ilişkin soruları yanıtladı. ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar ile yaptıkları toplantının ayrıntılarını anlatan Gökçek, şunları söyledi: "Sayın rektör bize 'Burayı kaldıracaksanız ve kesecekseniz, şubat tatiline denk getirelim gerilim olmasın, bizim öğrencilerimiz durmazlar' dedi. Kendisine sorun. Biz de onun tavsiyesine uyduk. Şubat tatili değil de bayram tatiline denk getirdik çalışmayı. Olay bundan ibaret. Hadi inkar etsin, şahidi de var bunun. Şubat tatiline getirelim diyen kendisi. Buradaki öğrenciler müsaade etmez, rahat durmaz diyen kendisi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ODTÜ Yolu'na şoför desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN