Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOKİ 'den 78 yeni hastane

Giriş Tarihi: 27.10.2013
Okullardan stadyumlara, Sevgi Evleri'nden karakollara kadar kamu kurumlarının ihtiyaç duyduğu hizmet binalarını protokoller çerçevesinde inşa eden TOKİ, sağlık hizmetlerinin daha modern şartlarda verilebilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı'yla yaptığı işbirliği çerçevesinde dev hastane projeleri gerçekleştiriyor. TOKİ ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan yeni protokol kapsamında 12 bin 905 yataklı 78 yeni hastanenin yapılaması kararlaştırıldı.

209 HASTANE İHALESİ YAPILDI

Bugüne kadar 16 bin 704 yataklı 209 hastanenin ihalesini gerçekleştiren TOKİ, 71 yeni hastanenin inşaatı tamamlayarak Sağlık Bakanlığı'na teslim etti; 142 hastanenin ise inşaat devam ediyor. TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ile Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas arasında imzalanan yeni protokol kapsamında yapılacak hastanelerin 43'ü ihale aşamasına getirilmiş durumda. Yeni yapılacak ihalelerle birlikte TOKİ toplamda 29 bin 609 yataklı 291 hastane inşa etmiş olacak.

72 Aile sağlık merkezi
Ayrıca TOKİ, bölge ve ilçe entegre hastanelerinin yanı sıra 72 Aile Sağlık Merkezi de inşa ediyor. TOKİ'nin inşa ettiği hastaneler arasında yüzerce yataklı akıllı hastaneler de bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ 'den 78 yeni hastane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN