Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çalışmalar hız kesmiyor

Eskişehir Yolu'nu Konya Yolu'na bağlayacak yol için çalışmalar sürüyor. Asfaltlama çalışmaları yapılıyor, köprü ve kavşak inşatı da hız kesmeden başladı

Büyükşehir Belediyesi'nin ODTÜ'deki yol çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Eskişehir Bulvarı'nı Konya Yolu'na bağlayacak yolun ODTÜ arazisi içinden geçecek bölümünde asfalt serim çalışmaları yapılıyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, yolun bir an önce tamamlanması için tüm güçleriyle çalıştıklarını ifade etti. ODTÜ arazisi içinde kalan iki kilometrelik bölümde bir taraftan yeni yol açım devam ederken asfalt seriminin de başladığını söyleyen Üçpınar, "Anadolu Bulvarı üzerindeki U köprüsünün kazım çalışmaları tamamlandı. 100. Yıl girişindeki istinat duvarı ve köprü yapımı da devam ediyor. ODTÜ Yolu projesi kapsamında Anadolu Bulvarı'nı Konya Yolu'na bağlayacak Fen Lisesi Kavşağı'nda köprü yapım çalışmalarına başladık" dedi.

Trafik çok rahatlayacak
Tüm çalışmaların onaylı imar planları doğrultusunda yapıldığını belirten Vedat Üçpınar, "24 saat vardiya usulüne göre toplamda bin 500 personel 350 kamyon ve 100 iş makinesi ile çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Anadolu Bulvarı'ndaki trafik rahatlayacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalışmalar hız kesmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN