Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğuz'a engel yok

Doğduktan 40 gün sonra sarılık geçiren Oğuz Mucuroğlu, ayaklarını ve ellerini kullanamıyor. Tüm zorluklara göğüs geren 41 yaşındaki Mucuroğlu, bugüne kadar iki kitap yazıp, 3 üniversiteyi başarı ile tamamladı

Giriş Tarihi: 29.10.2013
Doğumdan sonra sarılık geçiren, ardından doktor ihmali nedeniyle ellerini ve ayaklarını kullanamayan Mustafa Oğuz Mucurluoğlu, başarılarıyla parmak ısırtıyor. Yenimahalle Belediyesi'nde çalışan 41 yaşındaki Mucurluoğlu, genç yaşına rağmen birçok kişinin hayal bile edemeyeceği başarılara imza attı. Mucuroğlu, 3 üniversiteden mezun oldu, 2 de kitap yazdı. O, şimdi 4'üncü üniversiteyi okuyor.

FELSEFE OKUYOR
Gazi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çevre Bölümü, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla ilişkiler Bölümü ve İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Mucurluoğlu, Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde okuyor.

'Olumsuzlukların üzerinde çok fazla durmuyorum'
Engelinin hayatına olumlu ve olumsuz etkileri olduğunu ifade eden Mucurluoğlu, "Olumlu en büyük etkisi bugünkü konumumdan belli. Olumsuzlarınsa üstünde çok fazla durmuyorum. Çünkü klasik söylemler artık bayağılaştı, algılanmıyor. Yoksa buraya gelişim de bir sorun. Bunların üstünde durursam işleri, hayatı götüremem" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğuz'a engel yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN