Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye, 105 ailenin evini temizledi

Polatlı Belediyesi'nin kurduğu, 'evde yaşlı bakım birimi' ihtiyaç sahibi 105 vatandaşın evini temizledi.

Giriş Tarihi: 30.10.2013 16:29
Güz temizliği yapılan evleri ziyaret eden Belediye Başkanı Yakup Çelik, yalnız yaşayan insanların yalnızlıkların paylaştıklarını söyledi.

Görevlerinin dualara layık olabilmek olduğunu dile getiren Başkan Yakup Çelik, "Ev temizliği tamiratı, tadilatı, bakımı gibi hususlarda ihtiyaç sahiplerine hizmet veriyoruz. Arkadaşlarımızın verdiği bu hizmeti yerinde gördüm. 7 eve ziyarette bulundum. Verilen hizmetten çok ta mutlu oldum. Gördüm ki çok dua alıyoruz. Bizim görevimiz o dualara layık olabilmek. Bu aynı zamanda yaşlıdır, kimsesizdir veya engellidir. Bu tür insanlarımızın, diyelim doktora gideceklerse ilaçları gelecekse maaşını almaya gidemiyorlarsa, çekemiyorlarsa her zaman yanlarında oluyoruz. Bunu gözledik. Bir kısmına biz kendileri yemek pişiremedikleri için sıcak yemek yardımında bulunuyoruz. Bir kısmına yakacak, bir kısmına gıda yardımında bulunuyoruz." dedi.

"Bir kısmının bunlara ihtiyacı yok diyelim ama bir nefese ihtiyacı var, bir merhabaya ihtiyacı var. Onu gösteriyoruz." diyen Yakup Çelik, "Ev temizliğine ihtiyacı var, genel bahar temizliğine ihtiyacı var, güz temizliğine ihtiyacı var; bunları yapıyoruz. Velhasıl şuanda bu şekilde 105 aileye bu hizmeti götürüyoruz." şeklinde konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye, 105 ailenin evini temizledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN