Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kültür merkezi sil baştan yenilendi

Giriş Tarihi: 1.11.2013

Keçiören Belediyesi, 1994 yılında açılan ve zamanla yıpranan Yunus Emre Kültür Merkezi'ni elden geçirdi

Yunus Emre Kültür Merkezi, yenilenen yüzüyle yeniden açıldı. Keçiören Belediyesi, 1994 yılında yapılan, zamanla yıprandığı için vatandaşların ihtiyacına yanıt vermeyen merkezi, modern bir görünüme kavuştu. Her yaştan insanın faydalandığı merkez, meslek edindirme kursları (KEÇMEK, KEDEM), eğitime destek birimleri, kütüphane, konservatuvarı ile hizmet veriyor.

MODERN DÜĞÜN SALONU
10 bin 600 metrekarelik alana sahip merkezin yenileme planında, 550 kişi kapasiteli düğün salonu, elektronik olarak tam donanımlı, simultaneli (çeviri) 350 ve 150 kişi kapasiteli iki konferans salonu, erkek ve kadın fitness salonları, kütüphane, müzik atölyeleri, derslikler, sağlık ocağı ve market yer alıyor. Düzenleme çalışmalarında engellilere yönelik birçok proje de hayata geçirildi.

TİYATRO SALONU DA VAR
Merkezde yer alan tiyatro ve konferans salonları, Keçiörenliler'in hem eğitim hem de kültürel ihtiyaçları göz önüne alınarak yenilendi. Son sistem ses ve ışık düzeni, klima, program kaydedici cihaz, projektör cihazı ve perdesinin mevcut olduğu salonların sahneleri de büyütülerek daha kullanışlı hale getirildi. 2 kulis odası, mescit ve lavaboların da bulunduğu salonlara engelli vatandaşlar için özel asansör yerleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür merkezi sil baştan yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN