Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli günde dostluk rüzgarı

İspanya Milli Günü, Sheraton Otel'de düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Milli Gün daveti, yabancı misyon temsilcileri ve siyasilerden de ilgi gördü. Davete Bakan Güler de katıldı

Giriş Tarihi: 3.11.2013
Başkent, yabancı misyon şeflerinin verdiği davetlerle renkleniyor. Son olarak Sheraton Otel'de gerçekleşen İspanya Milli Günü'ne ilgi oldukça yoğundu. Resepsiyona katılanlar arasında İçişleri Bakanı Muammer Güler, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, büyükelçiler ve davetliler katıldı. Milli gün pastasını İspanya Büyükelçisi Cristobar Gonzales Aller ve Muammer Güler birlikte kesti.

ÖRNEK KONUKSEVERLİK
Gecenin ev sahipliğini üstlenen Büyükelçi Aller tüm konuklarıyla yakından ilgilendi. Davetlilerini balo salonunun girişinde karşılayan Büyükelçi örnek bir ev sahipliği sergiledi. İki ülkenin milli marşlarının okunmasının ardından resepsiyon başladı. İspanyol mutfağından lezzetlerin de sunulduğu gecede konuklar sohbet etti.

Stratejik ortaklık
İspanyol bayrağı şeklindeki milli gün pastasının kesildi. İçişleri Bakanı Güler, İspanya ile Türkiye'nin Akdeniz'de bulunmasından dolayı köklü bir geçmişe sahip olduklarını belirterek, İspanya'yı Türkiye'nin yakın bir dostu olarak gördüklerini kaydetti. Büyükelçi Gozales Aller ise Türkiye ile İspanya ilişkilerinin uzun yıllara dayandığını belirterek, bugün Türkiye ve İspanya ilişkilerinin stratejik ortaklığa dönüştüğünü söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli günde dostluk rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN