Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boşanmak istedi canından oldu

Ankara'da boşanmak isteyen 3 çocuk annesi Dürdane Ergül sığındığı baba evinde kocası tarafından vahşice öldürüldü

Başkent'te bir kadın cinayeti daha yaşandı. Haymana'ya bağlı Soğulca köyünde oturan 3 çocuk annesi Dürdane Ergül (46) şiddet gördüğü eşi tarafından evden kovuldu. Baba evine sığınan kadın jandarma karakoluna gidip şikayetçi olarak boşanma dilekçesi verdi. Kovduğu eşini eve geri dönmeye ikna edemeyen Hüseyin Ergül silahına sarıldı. Talihsiz kadının sığındığı baba evini pompalı tüfekle basıp dehşet saçtı. Boşanmak isteyen eşine kurşun yağdırıp son mermiyi de kendisine sıktı. Talihsiz kadın hayatını kaybederken, hastaneye kaldırılan yaralı kocanın tedavisi ise sürüyor. Dürdane Ergül'ün acılı babası Abdulkadir Yüksel duruma isyan etti.

KARAKOLLUK OLDU

Kadın cinayetlerinin merkezi haline gelen Ankara'da tüyler ürperten bir olay yaşandı. Bu kez cinayetin adresi Haymana'nın Soğulca Köyü oldu. 25 yıl önce evlendiği Hüseyin Ergül'le mutlu birlikteliği olan Dürdane Ergül, 3 çocuk sahibi oldu. Ancak Ergül çifti arasında son dönemlerde şiddetli geçimsizlik yaşanmaya başladı. Yakınlarının iddiasına göre kocasından gördüğü baskı ve şiddet nedeniyle zaman zaman karakola giden 46 yaşındaki kadın hayatının tehlikede olduğunu bildirdi. Her olaydan sonra baba evine sığınan kadın, kocası tarafından ikna edilerek sürekli evine geri döndürüldü.

POMPALIYLA BASIP DEHŞET SAÇTI
5 gün önce gördüğü şiddet üzerine evden kovulan talihsiz kadın babasının evine sığınarak bir daha dönmek istemedi. Ve karakola giderek eşinden boşanmak istediğini söyleyip şikayetçi oldu. Durumu öğrenen öfkeli koca, 3 çocuk annesini kararından vazgeçiremeyince cinnet getirdi. Silahla bastığı baba evinde Dürdane Ergül'ü ailesinin gözü önünde pompalı tüfekle öldürdü. Daha sonra da kalan tek kurşunu kendisine sıktı. Yaralı koca hastanede tedavi edilirken, kızını toprağa veren acılı baba Abdulkadir Yüksel yetkililerin duyarsızlığından yakınarak, "Bu olayın peşini bırakmayacağım. Kızım eşine çocuklarına ve ailesine bağlıydı. Sarf ettiği onca emeğin karşılığı bu mu olacaktı" diye tepki gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boşanmak istedi canından oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN