İnternette 2 bin suç yatağı var

Polis, Ankara'da otel ve randevuevlerine baskın yapıyor. Bunu dikkate alan çeteler ise internet üzerinden saatlik ya da günlük olarak kiralanan dairelerde fuhuşa mekan sağlıyor

Giriş Tarihi: 9.11.2013
Ankara Emniyeti, fuhuş başta olmak üzere çeşitli suçları işleyenlerle aralıksız mücadele ediyor. Planlı ve projeli çalışmaların yanı sıra anlık istihbaratları da değerlendiren ekipler, otel ve randevuevlerine sayısız baskın düzenledi. Polis baskınlarına rağmen suç çetelerinin internet üzerinden saatlik ve günlük olarak kiraladıkları evlerde kaldıkları belirlendi. Asayiş polisi bu gerçeği bilişim ekiplerinin de desteğini alarak internet üzerinde yaptığı incelemelerde ortaya çıkardı.

SUÇ YATAĞINA DÖNDÜ

Başkent'te sayısı 2 bini aşan bu evlerde fuhuşun yanı sıra, terör örgütü üyeleri ile çeşitli asayiş suçları işleyen ve hakkında arama yakalama kararı bulunan kişilerin adresi haline geldiği saptandı. Emniyet yetkilileri resmi kayıt tutulmayan bu evlerin suçlu yatağına dönüştüğüne dikkat çekti. Bu evlerin ise Kızılay, Tunalı, Esat, Ulus, Sıhhiye ve Gaziosmanpaşa gibi merkezi semtlerin yanı sıra Keçiören, Eryaman ve Mamak bölgesinde bulunduğu belirlendi.

SAATİ 50, GÜNLÜĞÜ 100 TL
1+1 ve 2+1 şeklindeki dairelerin saatliği 50 TL günlüğü ise 100 TL arasında değişen fiyatlara kiralandığı saptandı. Oteller gibi resmi kayıt tutulmayan bu mekanların suç örgütleri ve kanun kaçakları tarafından daha çok tercih edildiği bildirildi. Başkent'te son 6 ayda bu şekilde bin noktaya baskın düzenlendiği öğrenilirken, bu yöntemle kiralanan daire sayısının da 2 binden fazla olduğu belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternette 2 bin suç yatağı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN