Serdar için seferberlik

Giriş Tarihi: 10.11.2013

Yüzü gülmeyen Serdar Bıkmaz'a Cevizlidere Mahallesi sahip çıktı. Muhtarın öncülüğünde toplanan parayla talisiz adamın ihtiyaçları tek tek karşılanıyor

O'nun hayatı tam anlamıyla bir dram… En yakınlarından bile darbe yiyen, eşi ve çocukları tarafından terk edilen Serdar Bıkmaz, uzun süre sokaklarda yattı. Feleğin tokadını yiyen Bıkmaz'a yardım elini Cevizlidere Mahallesi uzattı. Muhtar Eyüp Sabri Kılıç'ın öncülüğünde toplanan parayla kapıcı dairesine yerleştirilen Bıkmaz'ın kirası karşılanıyor. Serdar'ın diğer ihtiyaçlarına yetişmeye çalışan mahalleliler, yüzü bugüne kadar gülmeyen Bıkmaz'a uygun bir iş verilmesini istiyor.

KARDEŞLERİ KANDIRDI

1970'li yıllardan bu yana Cevizlidere Mahallesi'nde yaşayan Bıkmaz'ın hayatı çile dolu. Annesini kaybettikten sonra kardeşleriyle birlikte yaşayan Bıkmaz, evlendi ve 3 çocuğu oldu. Miras sonucu kendisine kalan evden payını alamayan genç adamı, eşi ve iki çocuğu terk etti. Sokaklarda kalmaya başlayan Bıkmaz, zor günler yaşadı. Bıkmaz'ın oğlu da yurda yerleştirilmesine rağmen sürekli kaçtı.

MAHALLE YARDIM ELİNİ UZATTI

Yaşanan dram, Cevizlidere Mahallesi sakinlerini harekete geçirdi. Muhtar Eyüp Sabri Kılıç'ın öncülüğünde toplanan parayla önce Bıkmaz için kapıcı dairesi kiralandı. Aylık 380 lira olan kira bedeli toplanan yardımlarla ödenmeye çalışılırken, bina yönetimi de Bıkmaz için seferber oldu. Bıkmaz'ın kirası apartmanın günlük işlerini yapması karşılığında 130 lira düşürüldü.

'İŞ BULUNSA SORUN KALMAZ'
Muhtar Kılıç, ayakkabı boyacılığıyla geçimini sağlamaya çalışan Bıkmaz'a uygun bir iş bulunmasını istediklerini belirterek, "Bıkmaz'ın evi için eşyaları sağdan soldan bulduk. Kim ne verirse onunla ayakta durmaya çalışıyor. Yapısı gereği çok saf ve temiz. Belediyeden hiçbir şekilde yardım alamıyor. Mahalleliler olarak sahip çıkmasak yine sokakta kalacak. Bazen biz de kira için zor para topluyoruz. Hatta bu ay kirayı toparlayamadık. Eğer kendisine park temizliği gibi kolay bir iş verilirse en azından geçimini sağlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serdar için seferberlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN