Zafer Anıtı'nda rezalet

Ulus'ta Zafer Anıtı'nı mesken tutan hayat kadınları 50 TL'ye fuhuş pazarlığı yapıyor. Vatandaşlar, "Ulus'u rezillikten kurtarın" dedi

Giriş Tarihi: 14.11.2013
Ankara'nın en işlek meydanlarından Ulus Zafer Anıtı'nı mesken tutan hayat kadınları gündüz fuhuş pazarlığı yapıyor. Her gün on binlerce insanın geçtiği, turistlerin ziyaret etti- ği tarihi anıtta 50 TL'ye gerçekleştirilen pazarlık vatandaşların ise tepkisine neden oluyor. Çocukların, ailelerin, zabıta ekiplerinin gözü önünde yaşananlara tepki gösteren Ankaralılar, "Hayat kadınları yüzünden Ulus'a ve Zafer Anıtı'na gidemez olduk. Buradan geçen her kadına kötü gözle bakılıyor. Ulus'un bir an önce bu rezillikten kurtulması gerekiyor" dedi.

TARİHİ REZİLLİK

Her gün on binlerce Ankaralı'nın geçtiği, Başkent'e gelen turistlerin değişmez adreslerinden Ulus Zafer Anıtı önünde rezillik yaşanıyor. Ulus Meydanı ve anıtın etrafını mesken tutan hayat kadınları, hiç kimseye aldırış etmeden pazarlık yapıyor. Zafer Anıtı'nı müşterileriyle buluşma adresi olarak kullanan kadınlar gün boyunca Ulus Meydanı'nda tur atıyor. Kadınlar ilk olarak bölgeye gelen erkeklerin yanına gidiyor ve pazarlığa tutuşuyor. Burada buluşan çiftler, daha sonra bölgede bulunan otellere geçip fuhuş yapıyor.

ÇOCUKLARIN GÖZÜ ÖNÜNDE
Zafer Anıtı'nı ziyarete gelen küçük çocukların gözü önünde yapılan pazarlıklara tepki gösteren vatandaşlar ise "Burası Ankara'nın göbeği. Valilik binası yüz metre ileride. Buraya eşimizle, çocuğumuzla gelemez olduk. Burada her saat fuhuş pazarlığı yapan kadınları görmek mümkün. Ulus, artık iyice bozuldu. Buradan geçen her kadına kötü gözle bakılıyor. Bu görüntüler Ankara'ya yakışmıyor. Yüzlerce kez şikayet ettik ama bir sonuç alamadık. Tarihi Zafer Anıtı'nın bir an önce bu rezillikten kurtulması gerekiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zafer Anıtı'nda rezalet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN