Ankara'nın suyu temiz çıktı

Büyükşehir Belediyesi, Ankara'nın içme suyunu analiz ettirdi. Ekim ayında yapılan analizlerde içme suyunun temiz ve sağlıklı çıktığı belirlendi

Giriş Tarihi: 15.11.2013
Başkent'in içme suyu tertemiz… Ankara'da musluklardan akan suyun pırıl pırıl olduğunu ifade eden ASKİ yetkilileri, "Şehre verilen içme suyu temiz ve içilebilir. Başkentliler, musluktan akan suyu tereddüt etmeden güven içinde tüketebilir" dedi. Başkent'in içme ve kullanma su ihtiyacını karşılayan ASKİ'nin, her gün farklı noktalardan su numuneleri aldığını hatırlatan yetkililer, bunların fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik analizlerinin yapıldığını vurguladı.

uygu nlu ğu BELGELENDİ

Yetkililer, suyun barajlardan arıtma tesisine getirilerek son teknolojik sistemlerle arıtıldığını anlatarak, süreci şöyle anlattı: "Su daha sonra şehir şebekesine veriliyor. Birçok aşamadan geçirilerek, musluklardan akmaya hazır hale gelen içme suyu son olarak çıkış noktalarından alınan numunelerin de bir kez daha testlerden geçirilmesinden sonra musluklardan akmasını sağlıyoruz. Analiz sonucunda ise Başkent'in içme suyunun Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun olduğu bir kez daha belgelendi."

Musluk suyu güvenle içildi
1-31 Ekim günleri arasında raporlaştırılan su analiz sonuçlarına göre Başkentliler, musluklarından akan suyu güven içinde tüketti. Yüzlerce odak noktası, İvedik ve Pursaklar Arıtma Tesisleri başta olmak üzere paket arıtma tesisleri çıkışlarından alınan su numunelerinde yapılan fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik kontrollerin tamamının TSE'ye uygunluğu bir kez daha kanıtlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın suyu temiz çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN