HAYRETTİN BEKTAŞ: Temayül ile rahatlayan başkanlar

Giriş Tarihi: 15.11.2013
AK Parti'de yerel seçimler öncesi aday belirleme sürecinin en önemli ayaklarından biri olan temayül yoklaması tamamlandı.
Sonuçlar Genel Merkez'de değerlendirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yoklamada birinci çıkarak yeniden adaylık için büyük bir şans yakaladı.
Temayül yoklamasına göre Mamak'ta Mesut Akgül, Altındağ'da Veysel Tiryaki ve Pursaklar'da da Selçuk Çetin koltuklarını koruyabilecek sonuçları elde etti. Gölbaşı'nda Fatih Duruay, Etimesgut'ta ise Orhan Deligöz diğer aday adaylarını geride bırakarak temayülde birinci çıkmayı başardı. Çubuk'un mevcut Belediye Başkanı Lokman Özden'in aldığı oy ise Tuncay Acehan'ın gerisinde kaldı. AK Parti, Yenimahalle, Çankaya ve Keçiören adaylarını belirlemek için dün ilçelerde yeniden anket çalışması yaptırdı.
Bugün de Kızılcahamam, Etimesgut ve Beypazarı ilçelerinde anket çalışmalarının yapılacağı ve çıkan sonuçların yeniden değerlendirilmek üzere Parti Genel Merkezi'ne gönderileceğini öğrendik.
Temayül yoklamaları kesin sonuç olmamakla birlikte aday belirleme sürecinde AK Parti yönetimince özenle dikkate alınıyor. AK Parti adaylarının 20 Kasım sonrasında açıklanması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
HAYRETTİN BEKTAŞ: Temayül ile rahatlayan başkanlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN