Üç okul arasında benzin istasyonu

Giriş Tarihi: 17.11.2013

Başkent'te endişeye neden olan benzinlik örneklerinden bir yenisi de Batıkent'te yaşanıyor. Çevresinde 3 tane okul bulunan benzinliğin yapımı tüm hızıyla sürüyor

Batıkent'te bulunan üç eğitim kurumunun tam ortasında inşaatına başlanan benzin istasyonu, duyarlı vatandaşların tepkilerine neden oldu. Batı Koleji, Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Kültür Sağlık Vakfı (TÜZYEKSAV) ve Özel İlkim Koleji'nin hemen yanı başında inşaatı devam eden benzinliği gören veliler, yüzlerce çocuğun hayatını tehlikeye atan benzinliğin okullara bu kadar yakın mesafeye yapılmaması gerektiğini belirterek yetkililerin, bir faciayla karşılaşılmadan önce, inşaatı durdurması gerektiğini belirtti.

AYNI YIL RUHSAT VERİLMİŞ

Benzin istasyonu inşaatına izin verilmesinin çok yanlış bir karar olduğuna dikkat çeken Batı Koleji Müdürü Elif Çelebioğlu, 2011 yılında açılmış bir okul olduklarını kaydederek, "Benzinliğe 2008 yılında Yenimahalle Belediyesi tarafından ruhsat verilmiş fakat biz buraya 2011 yılında okul yapma ruhsatı aldık. Neden bize söylenmiyor. Buraya benzinlik yapılacağını ben bilemem ki. Burada bir sürü boş arazi var" diye sitemde bulundu.

"Elimiz kolumuz bağlı"
Okul ve benzin istasyonu yapılacak yerlerin kurallarla belirlendiğini belirten Çelebioğlu, okul çevresine benzin istasyonu yapılacağının kendilerinden saklandığını, inşaat devam ederken de net bir bilgi alamadıklarını ifade etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürü'nün kendilerine destek verdiğini ama onların da elinden çok fazla bir şey gelmediğini sözlerine ekleyen Çelebioğlu, yetkili makamların olası mağduriyetlerin önlenebilmesi için bir an önce tedbir almaları gerektiğine işaret etti.

Yönetmeliğe göre 200 metre olmalı
Okul, cami, hastane, metro istasyonu gibi kamuya açık mekanlara en az 200 metre mesafede bulunması gereken benzin istasyonlarına bu kurala uyulmadan ruhsat verilmesinin düşündürücü olduğunu söyleyen Çelebioğlu, "Bu gibi ihmaller üzücü olaylarla son buluyor. Allah korusun bir şey olsa kimse hesabını veremez" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç okul arasında benzin istasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN