Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlik ve spor el ele

Yenimahalle Gençlik Merkezi, Türkiye'de bulunan 170 gençlik merkezi içerisinde ilklere imza atarak, diğer illere örnek oluyor

Giriş Tarihi: 19.11.2013
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın büyük önem verdiği "Gençlik ve Spor El Ele" projesinde Yenimahalle Gençlik Merkezi (YGM) ilklere imza atıyor. 1969 yılında kurulan ve 6 bin üyeye sahip olan YGM, sporun yanı sıra kültürel faaliyetlerle de gençleri yönlendiriyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhan Başoğlu, 6 bin üyenin bulunduğu gençlik merkezinin çalışmalarını, diğer illerin hayranlıkla izlediğini belirterek, "YGM, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı 170 merkezden biri. Birçok projelere öncü oldu, olmaya da devam ediyor. Merkezimiz 21 spor branşında gençlere hizmet veriyor" dedi.

Kendi radyosunu açtı
YGM Müdürü Gürsel Uzunca, yılsonuna kadar önemli projelere imza atacaklarını belirterek, "81 ilde bin ilke imza attık ve YGM isminde radyomuzu açtık. Aralık ayında "Mevlana'yı Anma Programı" düzenleyeceğiz. Türkiye genelinden 170 gençlik merkezinin de katılacağı bin kişilik grup ile 'Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Ormanı' yapılmasını planlıyoruz. Ayrıca merkezimize üye olan ve faaliyetlerimize katılan gençlerimiz birçok kurum ve kuruluştan indirimli veya ücretsiz faydalanabilecek. AB projesi kapsamında 5 ülkeden, ortalama yaş grubu 22 olan 30 gençle proje gerçekleştireceğiz. Bunların hepsinde öncü olacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik ve spor el ele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN