Trafik çevirmesi sosyal medyada

Giriş Tarihi: 19.11.2013

Sosyal medya üzerinden örgütlenen sürücüler, "Ankara'da çevirme radar" grupları sayesinde trafik ekiplerine yakalanmaktan kurtuluyor

Ankara Emniyeti Trafik Şube Müdürlüğü, yıl sonuna doğru denetimlerini artırınca Ankaralılar sosyal medyadan örgütlendi. 'Facebook' ve 'Twitter'da "Ankara'da Çevirme Radar" adında grup kuran vatandaşlar, Ankara'nın hemen her noktasında uygulamaya çıkan trafik polislerinin yer ve saat bilgisini anlık olarak paylaşıyor. 20 günde 35 bin takipçiye ulaşan grup üyeleri, sosyal medya üzerinden birbirlerini uyararak trafik cezası yemekten kurtuluyor.

SELEKTÖR TARİH OLDU

Sürücülerin trafik uygulaması sırasında birbirlerini uyarmak için kullandıkları selektör yöntemi de tarih oldu. Başkentli sürücüler artık selektör yerine twit atarak birbirlerini uyarıyor. Grup üyeleri tarafından Ankara'nın dört bir yanından atılan mesajlarla haberleşen sürücüler, trafik ekiplerine yakalanmaktan ve ceza yemekten kurtuluyor.

SAYFAYA BAKMADAN YOLA ÇIKMIYORLAR
Trafik kontrol bilgilerinin fotoğraflarıyla birlikte paylaşıldığı sayfalara kullanıcılardan da ilginç mesajlar geliyor. Sayfaları takip etmeye başlayan birçok sürücü, Ankara'da bu kadar çok trafik çevirmesi olduğunu bilmediğini paylaşırken birçok sürücü de sayfayı takip etmeye başladıktan sonra trafikte daha dikkatli davrandıklarını ve sayfaya bakmadan yola çıkmadıklarını ifade ediyor. Başkentli sürücülerin trafik ekiplerinden kurtulmak için örgütlendiği bu sayfalar ilerleyen günlerde daha popüler olacağa benziyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik çevirmesi sosyal medyada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN