2 bin konut yapılacak

Mamak Gülseren-Anayurt Yenileme Projesi kapsamında 2 bin konut için temel atma töreni gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 21.11.2013
Mamak Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Gülseren- Anayurt Kentsel Yenileme Projesi kapsamında 2 bin konutun temel tama töreni yapıldı. Törende konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Eskiden seçim yaklaştıkça herkes 'bir arsa çevireyim, gecekondu yapayım' diyordu. Bu anlayış bitti. Halkımız bu anlayışı elinin tersiyle itti" diye konuştu.

"KİRA YARDIMI YAPILACAK"
Kentsel dönüşümün dünyanın en zor işlerinden birisi olduğunu ifade eden Bayraktar, "İlk zamanlar 'AK Parti kentsel dönüşüm yapamaz, rantsal dönüşüm yapar' diyorlardı. Biz rantı halkımıza getirmeye çalışırız. Hem binaları güzelleştirerek hem imkanları getirerek. Bu da bir ranttır" dedi. Bakan Bayraktar, proje kapsamında hak sahipleri evlerini teslim alana kadar kira yardımı yapacaklarının müjdesini verdi.

YENİ BİR YAŞAM ALANI OLUŞTURACAĞIZ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz geçmişte temel atılınca yıllarca beklenildiğini, günümüzde ise temel atarken teslim tarihinin verildiğini söyledi. TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ise proje kapsamındaki konutların 2015 yılının ikinci yarısında hak sahiplerine teslimlerinin yapılacağını kaydetti. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ilçenin yıllarca gecekondu ve askeri cezaevi gibi olumsuz bir imajla anıldığını belirterek, "Gülseren- Anayurt bölgesi toplamda 5 bin 450 konuttan oluşan bir kentsel dönüşüm alanı. Burası insanların uğramaktan çekindiği bir bölgeydi. Burada her şeyiyle bir yaşam alanı oluşturacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 bin konut yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN