En çok tercih edilen metropol

Türkiye'nin en hızlı büyüyen ve gelişen ilçesi olarak dikkatleri üzerine çeken Etimesgut son 5 yılda büyük değişim yaşadı

Giriş Tarihi: 22.11.2013
Başkentliler tarafından en çok tercih edilen metropollerden biri olan Etimesgut, dikkatleri üzerine çekiyor. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Türkiye'nin en hızlı büyüyen ve gelişen ilçesi Etimesgut'u, Cumhuriyet'in 100. yılına hazırlıyor. Demirel, 5 yılda inşa ettiği sosyal ve kültürel tesisler, donanımlı parklar, örnek sosyal, kültürel projelerle ilçeyi Başkent'in modern ve en çok tercih edilen metropolüne dönüştürdü.

MEYDANI BİLE YOKTU

Demirel, ilçenin 20-30 yıllık ihtiyacını karşılayacak sosyal kültürel tesisleri 5 yılda tamamladıklarını kaydederek, "5 yıl öncesine kadar ilçemizde toplantı ve sosyal kültürel etkinliklerin düzenleneceği salon yoktu. Meydanı bile olmayan bir ilçeydik. Şimdi tesislerimizi sayamıyoruz. Bugüne kadar birçok tesis yaptık. Aynı anda 5 bin 700 kişinin yararlandığı Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi, Atakent Sosyal Tesisleri, Kent Konseyi, Ziya Gökalp Tesisi, Eryaman Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Emekli Konağı, Türk Beyleri Kent Meydanı ile 3 kreş ve 7 etiSEM birimi hizmete açıldı" dedi.

HERKES YARARLANSIN
Tesislerin, toplumun tüm kesimlerine hitap edecek şekilde projelendirildiğini vurgulayan Enver Demirel, "Her tesisimiz Başkent için ciddi yatırım. Tesislerimizde çocuklar, kadınlar, gençler, yaşlılar, emekliler, yani herkesin ilgi alanına giren sosyal donatılar yer alıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En çok tercih edilen metropol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN