Yüksel: 25 ilçede eş zamanlı dikim yaptık

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, 25 ilçede eş zamanlı gerçekleştirilen ağaçlandırma seferberliği kapsamında AOÇ'de fidan dikti. Yüksel, "Hedefimiz 9 milyon fidan" dedi

Ankara Valiliği, kent merkezi ve 25 ilçede eş zamanlı olarak fidan dikim seferberliği başlattı. Atatürk Orman Çiftliği'nde düzenlenen törende konuşan Vali Yüksel, 18 bin hektarlık alanda 9 milyon fidanın toprakla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Dünyada ciddi bir iklim bozulmasının meydana geldiğini belirten Yüksel, "6 ayda düşmesi gereken yağmur sadece 1.5 saatte düşüyor. Sera gazları ile boğuşan dünyanın bunun önüne geçmesi gerekiyor. Bu nedenle her yere ağaç dikilmesi gerekiyor" dedi.

4.5 MİLYON DİKİM YA PILDI
Ankara Valisi Yüksel, hayırseverlerle protokol, kütüphane açılışı ile fidan dikim törenlerini çok sevdiğini dile getirdi. Başkent'te bu yılın ilk 10 ayında 4.5 milyon fidanın toprakla buluştuğunu anlatan Yüksel, bu rakamların ilerleyen zamanda daha da artacağını kaydetti.

GERÇEKLE YÜZLEŞMELİYİZ
Konuşmasında dünyada meydana gelen iklim değişikliklerine dikkat çeken Vali Yüksel, "Bizden sonra gelen nesli nasıl bir çevre beklemektedir, dünyada yaşayan 7 milyar insan çevre mi yoksa teknoloji mi istiyor. Bunun tercihini artık yapmalı. Gerçekle bir an önce yüzleşmeli ve çözüm yolu aramalıyız" diye konuştu. Yüksel, orman yangın söndürme işçilerine teşekkür belgesi verdi. Törende lise öğrencileri halk oyunu gösterisi yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksel: 25 ilçede eş zamanlı dikim yaptık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN