Altın almanın zamanı

Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Hüseyin Çavuşçulu, altında yaşanan düşüşün fırsata çevrilmesi gerektiğini anlatarak, "Yatırımın tam zamanı" dedi

Giriş Tarihi: 25.11.2013
Altın piyasalarında yaşanan son gelişmeler fiyatların düşmesine neden oldu. Son ayların en düşük rakamlarına inen altın fiyatlarını SABAH Ankara için değerlendiren Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Çavuşçulu, "Geçen yıl bu zamanlarda 24 ayar külçe altının gram fiyatı 100 TL civarında, çeyrek altının fiyatı da 170 TL civarlarında seyrediyordu. Sadece bir yıl sonra bugün külçe altının gramı 81 TL, çeyrek altın ise 140 TL'ye alıcı buluyor. Bir yılda altında büyük bir düşüş yaşandı. Bu düşüşü fırsata çevirin ve altın alın" dedi.

Bu düşüş kalıcı değil
Ulusl ararası piyasalarda yaşanan kriz ve söylentilerin altın fiyatlarını etkilediğini ifade eden Çavuşculu, "Ticari faaliyetlerdeki durgunluk altın piyasasını da etkiledi. Altına da fazla talep olmayınca fiyatlar düşmeye başladı. Bu düşüşün kalıcı olmayacağını düşünüyorum. Altın yine eski seviyelerine ulaşacaktır. Ankaralılar bu düşüşten faydalansın. Bu fiyatları fırsata çevirsin. İhtiyacı olanlar, altın borcu bulunanlar, düğün-nişan yapacaklar için altın almanın tam zamanı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın almanın zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN