Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kredi düzenlemesi için BDDK'ya destek

Giriş Tarihi: 1.12.2013
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) kredilere ilişkin yeni düzenleme getiren çalışmasına konut sektöründen destek geldi. Sektör temsilcileri, bu düzenlemenin lüks ve gereksiz tüketimi kısarken, insanların asıl ihtiyacı olan konut alımını daha cazip kılacağını belirtti. Paladyum Beytepe'yi inşa eden Uzaltaş AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, Türkiye'nin gelişmiş ülkelerden çoğu konuda geri kalmadığını ifade etti. Caddelerde 10 yaşından büyük araçların parmakla gösterildiğini, evlerde, işyerlerinde teknoloji ve konforun her yönüyle en üst düzeyde yaşandığını anlatan Pala, şunları söyledi: "Dolayısıyla konut sektöründe de birbirinden başarılı projeler üretiliyor. Evlerimizdeki konfor açısından da dünyanın sayılı ülkelerinden olduk" dedi.

GEREKSİZ TÜKETİM ARTTI
Pala, lüks ve gereksiz tüketimde hızlı artış yaşandığını anlatarak, "İnsanların özellikle kredi kartları nedeniyle borç batağında olmaları hak ettikleri sağlıklı yaşamın önüne geçiyor" dedi.

'Sektörde öncülük edecek'
BDDK'nın kredi kartları, tüketici ve otomobil kredilerinde vadeye sınırlama getirmesinin yerinde bir karar olduğuna dikkat çeken Ünal Pala, "Çok fazla ihtiyacı olmasa da yıllara yayılan vade nedeniyle evine bütçesini aşan ürün alan ya da gereksiz yere vade cazibesi nedeniyle otomobilini değiştirenlerin sayısı azalacak. Ev bütçelerindeki düzelme asıl ihtiyaçları olan konuta yatırım yapmalarına öncülük edecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredi düzenlemesi için BDDK'ya destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN