Halk Sağlığı Yeşiltepe için harekete geçti

Giriş Tarihi: 2.12.2013

"Yeşiltepe'de Sağlık Merkezi İsyanı" adlı haberimizden sonra, Halk Sağlığı Müdürlüğü, yeni bir Aile Sağlığı Merkezi açılacağını bildirdi

SABAH Ankara'da 9 Kasım'da yayımlanan "Yeşiltepe'de sağlık merkezi isyanı" başlıklı haberimiz üzerine yazılı bir açıklama yapan Ankara Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü, Yeşiltepe'ye yeni bir Aile Sağlığı Merkezi (ASM) yapılacağını bildirdi. Açıklamada, İl Sağlık Müdürlüğü'ne gerekli başvurunun yapıldığı, yeni ASM için çalışmalara başlandığı ifade edildi.

İHTİYACI KARŞILAMIYOR
Keçiören Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Şuayip Üstün, SABAH Ankara'da çıkan haberde Yeşiltepe'de 4 aile hekimi ile 16 bin vatandaşa hizmet veren mevcut ASM'nin ihtiyacı karşılamadığını, büyütülmesi veya TOKİ konutları içinde yeni bir ASM açılması gerektiğini belirtmişti.

İKİ AİLE HEKİMİ OLACAK
Haberimizden sonra yazılı bir açıklama yapan Ankara Valiliği Halk Sağlığı Müdürü Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Yeşiltepe Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşların dile getirdiği sorunun ilgili birimlerce incelendiğini, ve Şenyuva ASM adı altında, 2 aile hekimi ile hizmet verecek yeni bir ASM açılması konusunda çalışmalara başlandığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk Sağlığı Yeşiltepe için harekete geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN