İlker'de dertler hiç bitmiyor

Dikmen İlker'de kağıt toplayanların oluşturduğu görüntü 'pes' dedirtti. Mahalleli, "Hırsızlık olaylarından bıktık" dedi

Giriş Tarihi: 3.12.2013
Dikmen'de yıllardır devam eden kağıt toplayanların atık problemine bir de lastik yakma eklenince İlker Caddesi sakinleri isyan etti. Her gün belirli saatlerde lastik yakıldığını ve sokak lambaları olmayan yerlerde sürekli hırsızlık yaşandığını söyleyen cadde sakinleri bir an önce yardım bekliyor. Vatandaşlar, "Sahipsiz kaldık. Artık bizimle ilgilenilsin. Böyle bir ortamda nasıl yaşayabiliriz?" dedi. İlker Caddesi'nde oturan Yunus Özer ise "Evimin camını açıp oturamaz oldum. Kağıt toplayanların atıkları ve yaktıkları lastikler yetmiyormuş gibi küçük çocuklarına da dilencilik yaptırıp duygularımızla oynuyorlar" şeklinde konuştu.

"GÜVENLİĞİMİZ YOK"
Özer,ayrıca kağıt atıklarının bulunduğu bölgede sokak lambası olmadığını, bu yıl içinde 2 defa aracının soyulduğunu, bu nedenle can güvenliğinin kalmadığını söyledi.

'POLİS KARIŞMIYOR'
İlker Caddesi sakinlerinden Hülya Dinç, "Dışarıda oluşan atık ve lastik yanığı kokusu yüzünden sokağa çıkamaz olduk. Hırsızlık olayları da başladı" dedi. Dinç "Evimin balkonundan hırsızlık olayına şahit oldum. Müdahale etmek isteyince silahla tehdit edildim. Sadece bize karşı değil, kendi aralarında da sürekli silahlı çatışma yaşıyorlar. Polis bile bölgeye giremez oldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlker'de dertler hiç bitmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN