Modern çobanlar geliyor

İŞKUR ile İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü "Sürü Yönetimi" projesi düzenliyor. Proje ile diplomalı çobanlar yetiştirilecek

Giriş Tarihi: 4.12.2013
Yaşadığımız bilgi çağında artık çobanlar da diplomalı olacak. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün İŞ-KUR'la birlikte düzenlediği "Sürü Yönetimi Benim İşim" projesi sayesinde isteyen herkes çoban olabilecek. Kurslarda çoban adaylarına, merada hayvan bakımı, sürü yöneticiliğinde güvenlik, beslenme, ıslah ve zapturapt gibi konular anlatılacak. Polatlı'da 22 çoban adayının katılımıyla başlayan proje kapsamında 15 gün boyunca toplam 120 saat ders verilecek.

YAYGINLA ŞTIRILACAK
Eğitime katılanlara ayrıca İŞ- KUR Ankara İl Müdürlüğü tarafından sigorta yapılarak günlük ücret verilecek. 950 bin küçükbaş hayvan varlığına sahip olan Ankara'da devam edecek proje, 2014'te 7 ilçede yaygınlaştırılacak.

POLATLI LABORATUVAR

Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Ankara'nın en büyük yüz ölçümüne sahip ilçesi Polatlı'nın, tarımda bir laboratuar vazifesi gördüğünü belirtirken, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, "Küçükbaş hayvancılık, Ankara'nın olmazsa olmazı" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modern çobanlar geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN