Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beni Karanlıklara Terk Etme toplantısı

Giriş Tarihi: 5.12.2013

Ankara Üniversitesi, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla "Beni Karanlıklara Terk Etme" sloganıyla bir farkındalık toplantısı düzenledi

Ankara Üniversitesi, (AÜ) Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, "Beni Karanlıklara Terk Etme" sloganıyla bir farkındalık toplantısı düzenledi. Akademisyenler ve engelli ailelerin bir araya geldiği buluşmada konuşan Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, "'Engeller sadece elde, ayakta, organlarda değil. Bana göre toplumdaki en büyük engel, beyindeki, düşüncedeki engellerdir" dedi.

"ENGELLER AŞILIR"
Rektörlük binasında gerçekleştirilen buluşmada konuşan İbiş, engellerin hayata bağlılık, kararlılık ve inançla aşılacağını söyledi. Rektör İbiş, "Üniversite olarak sosyal sorumluluk konularında bir bilinç yaratmak ve dayanışma anlayışını ortaya koymak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Amacımız toplumun yaşadığı sorunlar konusunda bir farkındalık yaratabilmek" diye konuştu.

ŞAMPİYON ŞAFAK DERNEĞİ
Toplantıya katılan "Şafak Otizmli Bireyler Derneği" kurucusu Pervin Kurtman, otistik bireyleri sosyalleştirip topluma kazandırmak amacıyla 2009 yılında kurdukları derneğe oğlunun ismini verdiğini söyledi. Oğlu Şafak'ın doğuştan otistik olmadığını, 2 yaşında hastalığını fark ettiklerini anlattı. Kurtman, Şafak'ın 4 yaşından beri yüzme eğitimi aldığını ve Özel Sporcular Yüzme Şampiyonası'nda Türkiye şampiyonu olduğunu, halk oyunlarına katıldığını, artık evde tek başına kalır hale geldiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beni Karanlıklara Terk Etme toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN