Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyuşturucu kıskaca alınıyor

İçişleri Bakanı Muammer Güler, 2014'ü "uyuşturucu ile mücadele yılı" ilan etti. Düğmeye basan Ankara Emniyeti satıcılara göz açtırmayacak

İçişleri Bakanı Muammer Güler toplumu zehirlemek isteyen zehir şebekelerine karşı 2014'ü "Uyuşturucu ile Mücadele Yılı" ilan etti. Kısa süre önce yapılan bu açıklamanın ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de harekete geçti. Uyuşturucunun geçiş güzergahı olarak kullanılan Başkent'te Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri kapsamlı bir çalışma başlattı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, risk haritası kapsamında kentin giriş çıkışlarının yanı sıra Çinçin, Yenidoğan, Hıdırlıktepe ve Ulubey başta olmak üzere pek çok sokağı takibe aldı. Torbacıların yoğun faaliyet gösterdiği eğlence mekanlar, üniversiteler ve okul çevreleri kıskaca alındı.

POLİS "TORBACI" AVLAYACAK
Risk haritasına göre, uyuşturucunun getirildiği iller ve kullanılan yollar belirlenerek, kent içindeki kritik semtler de tespit edildi. Buna göre Başkent'e Gölbaşı, Samsun Yolu ve İstanbul Yolu'ndan giriş yapan şüpheli araçlar tek tek aranacak. Ayrıca zehir tacirlerinin bağlantılı olduğu şehir dışındaki şebekeler de izlemeye alınacak.

TEKNİK VE FİZİKİ İNCELEME

Kente çeşitli yollarla sokulan uyuşturucu maddeleri Altındağ'daki Çinçin, Yenidoğan, Hıdırlıktepe ve Ulubey gibi semtlerde "torbacı" olarak bilinen sokak satıcıları tarafından satılıyor.Torbacılar, teknik ve fiziki izlemeye alınacak. Zehir tacirlerinin hedefindeki gazino, bar, pavyon gibi eğlence mekanları ile okullarda da sivil ekipler bulunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucu kıskaca alınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN