Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ankara evleri' Gölbaşı'nda canlanacak

Gölbaşı Belediyesi, Ankara'nın yöresel mimari dokusunu yaşatmak, kentsel dönüşüme destek vermek ve kaçak yapıyı önlemek için 'Ankara Evleri' projesini hayata geçiriyor.

Giriş Tarihi: 7.12.2013 14:24
Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, 'Belediyemizce hazırlanan Ankara Evleri projesini yapmak isteyen, vatandaşlarımızın teşvik edilmesi sonucunda hem çevre ve görüntü kirliliğini yok edeceğiz hem de Ankara Evlerini yaşatacağız. Projenin hayata geçmesiyle birlikte projeden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın 10 bin ile 25 bin lira arasında cebinden daha az para çıkacak, yani önemli bir kar sağlayacaklar' dedi.

Başkan Yakup Odabaşı, projeyle ilgili olarak bilgi verirken şunları söyledi:
'Projeden faydalanmak isteyen vatandaşlardan, yol kotu hizmet ücretleri, yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni hizmet ücretleri ve yol katılım ücretlerinde indirim yapılacak. Böylelikle vatandaş ruhsat aşamasında yaklaşık yüzde 90 oranında kar edecek. Vatandaş bin metrekarelik köşe başı bir arsaya 200 metrekare tek tip Ankara evi projesi yapacak olursa ortalama 30 bin TL yerine 3 bin TL gibi cüzi bir masraf ödeyecek.

Proje hayata geçtiğinde modern Ankara evleri Gölbaşı'nda yaşatılacak böylelikle ilçemizin güzel ve doğal dokusu bozulmamış olacak. Ankara evleri şüphesiz Gölbaşı'mıza da güzel bir çehre kazandıracak.'

22 ÖRNEK MİMARİ PROJE HAZIRLANDI
Başkan Odabaşı, Gölbaşı Belediyesi'nin proje kapsamında 50 metrekareden 350 metrekareye kadar tek ve iki katlı olmak üzere toplam yirmi iki adet mimari proje tasarladığını açıkladı.
Gölbaşı Belediyesi'nin uygulayacağı proje kapsamında, ilçede Ankara'nın yöresel mimari dokusunu yaşatmak, kentsel dönüşüme destek vermek, kaçak yapılaşmayı önlemek, fen ve sanat kurallarına uygun binaların inşa edilmesi sağlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ankara evleri' Gölbaşı'nda canlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN