Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bana dava açılmadı'

CHP Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yula, adının karıştığı milyonluk yolsuzluk iddialarını reddederek, "Adıma açılmış herhangi bir dava yok" diye konuştu

Sosyal Demokrat Halkçı Partisi'nde (SHP) Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Saymanlık yaptığı dönemde partinin diğer yöneticileriyle birlikte adı milyonluk yolsuzluk iddialarına karışan CHP Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yula, "Adıma açılmış dava yok. 2008 yılında genel saymanlığı bıraktım" dedi. Hakkında ortaya atılan iddialarla hiçbir ilgisinin bulunmadığını ifade eden Yula, "Ben yıllarca SHP Parti Meclisi'ne ilk sırada seçildim. Böyle bir işe adım karışsaydı seçilmezdim. Bu, arkadaşlarımın bana olan güveninin gösteriyor" diye konuştu. Kendi döneminde kaybolan bir para olmadığını söyleyen Yula, daha sonra şu ifadeleri kullandı: "Ben saymanlık yaptığım dönemde bütün evrakları Anayasa Mahkemesi'ne gönderdim. Bir su baskınında evraklar yok olduğu için bu evraklar asıl evraklar değildi. Su baskınıyla ilgili soruşturmayla da uzaktan yakındam ilgim yok ve o davanın benimle de ilgisi yok."

Partililer istemiyor mu?
Partililer'in, Anayasa Mahkemesi tarafından 2007- 2008-2009 il ve ilçe örgüt hesaplarını Anayasa Mahkemesi'ne bildirmediği ve 1 milyon 735 bin 995 TL'lik yolsuzluğa adı karıştığı gerekçesiyle Yula'nın Etimesgut'ta aday gösterilmesini istemediği iddia ediliyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bana dava açılmadı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN