Hayallerini çalamadılar

Dünya Görme Engelliler Halter Şampiyonası'nda kazandığı 2 altın madalyası hırsızlar tarafından çalınan milli halterci Nesrin Sözer, 'dünyaları kaldırmaya' devam ediyor

Giriş Tarihi: 12.12.2013
Evine giren hırsızlara, "Görme Engelliler Dünya Halter Şampiyonası"nda kazandığı iki altın madalyayı kaptırdığında, "Madalyalarımı çalabilirsiniz ama hayallerimi asla" diyen görme engelli Milli Halterci Nesrin Sözer, dünyaları kaldırıyonr. Milli sporcu son olarak Çin'de yapılan Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanmanın mutluluğunu yaşadı.

2016 RİO HEDEFİ VAR
Çin'de
yapılan Dünya Şampiyonası'nda, boynuna altın madalyayı takıp kürsünün en üst basamağından tüm dünyaya İstiklal Marşı'nı dinleten milli sporcu Sözer, SABAH Ankara'ya "2016 Rio"da da Olimpiyat Şampiyonu olmayı hedeflediğini söyledi. Başarılı halterci, "Evime giren hırsızlar, madalyalarımı çaldı ama hayallerimi çalamadı" dedi.

TÜM GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR
Sözer, "Amerika'da kazandığım altın madalyalarımı hırsızlara kaptırdığımda, 'yeni madalyalar kazanacağım' demiştim. Çok çalışıp, Çin'den altın madalyayla döndüm. Artık tek bir hedefim var. 2016 Rio Olimpiyatları'nda bayrağımızı dalgalandırmak. Bu idealimi gerçekleştirmek için var gücümle çalışmaya devam ediyorum"
dedi.

SABAH ANKARA DUYURDU
Milli halterci Sözer, madalyalarını çaldırdığında hıçkırıklara boğulmuştu. Madalyaları halen bulunamayan Sözer'i, SABAH Ankara 19 Eylül 2012 tarihinde manşete taşımıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayallerini çalamadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN