'Seyyar' üniversite

Tandoğan-Keçiören metro inşaatı nedeniyle zarar gören okullarına 14 aydır giremeyen Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği öğrencileri bina bina geziyor

Giriş Tarihi: 12.12.2013
Ankara Üniversitesi (AÜ) Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri, eğitim gördükleri binanın, Tandoğan- Keçiören metro inşaatı sırasında zarar görmesi nedeniyle 14 aydır "seyyar" durumda… Öğrenciler, 20 kişilik laboratuarlara 50 kişi, 90 kişilik dersliklere ise 130 kişi girerek temel mühendislik eğitimi almaya çalışıyor.

ATKI VE MONTLA DERS

Geleceğin mühendisleri, kendilerine geçici olarak tahsis edilen Temel Birimler Eğitim Binası ve Toprak Bilimleri Binası'nda kalorifer de çalışmadığı için atkı ve montlarla ders dinlemek zorunda kalıyor. Birçok öğrencinin bu durumdan dolayı hastalandığı okulda, laboratuarlarda uygulamalı olarak işlenmesi gereken dersler, çoğunlukla teorik anlatılıyor.

DAHA İYİ EĞİTİM İSTİYORLAR
Binadan binaya, derslikten dersliğe geçiş yapan ve aldıkları eğitimin kalitesinin dibe vurduğunu savunan öğrenciler, okul yönetiminden daha iyi şartlarda eğitim alabilecekleri sınıf ve laboratuarlar istiyor. Öğrenciler, dekanlığın en geç 2014'te Gölbaşı yerleşkesinde yeni bir bina yapılacağını söylediğini, verilen sözlerin tutulmaması halinde boykotlarını sürdüreceklerini söylüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Seyyar' üniversite
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN