Ankara'da terör alarmı verildi

"Hayata Dönüş" operasyonunun yıldönümünde, DHKPC'nin polis noktalarına saldırı planladığı deşifre edildi

Giriş Tarihi: 14.12.2013
Cezaevlerindeki ölüm oruçlarını sonlandırmak için 19 Aralık 2000'de düzenlenen "Hayata Dönüş" operasyonunda çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti. Bu operasyonunun yıldönümüne sayılı günler kala, DHKP-C terör örgütünün saldırı planladığı bilgisine ulaşıldı. Ankara'da polis noktalarını hedef almayı planlayan örgütün eylemlerine karşı, Emniyet Müdürlüğü alarma geçti.

POLİS TEYAKKUZDA
İstihbarat ve Terör Şubesi'ne bağlı ekipler, örgüt elemanlarını takip ederken, diğer birimler de il, ilçe ve karakol binalarında sıkı güvenlik önlemleri aldı. Ankara'ya özellikle Suriye üzerinden mühimmat sokarak saldırı gerçekleştirmeyi hedefledikleri belirlenen örgütün, ses getirecek bir eylem planladığı belirtilerek tedbirler üst seviyeye çıkarıldı.

YÜZ TANIMA SİSTEMİ KURULDU
Emniyet'te yüksek çözünürlüklü kamera sistemine geçildi, nöbetçi polislere kurşun geçirmez yelek dağıtıldı. Emniyet birimlerinin giriş noktalarına yüz tanıma sistemi kuruldu. İl ve ilçe müdürlükleri, semt karakollarının bulunduğu noktalardaki devriye sayısı artırıldı. Bina çevrelerine geniş açılı kameralar konuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da terör alarmı verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN