Lastik esnafı kar duasında

Giriş Tarihi: 15.12.2013

Kış lastiği kullanımıyla ilgili yapılan düzenlemeler lastik satışlarını artırdı. Durumdan memnun olan lastik esnafı, kar yağsın diye dua ediyor

Hafif ticari araçlara, 1 Aralık-1 Nisan arasında getirilen kış lastiği zorunluluğu ve yapılan son düzenlemelerle diş derinliği 1.6 milimetre ve altına düşen lastiklere uygulanan 77 TL'lik ceza, lastik satışlarını artırdı. Yüzü gülen esnaf, bir yandan da kar yağsın diye dua ediyor. Esnafa göre Başkentliler, kar yağmadan lastik değiştirmiyor.

Yeni yasal düzenleme ne diyor?
Yapılan yeni düzenlemeye göre trafik denetlemelerinde, kış lastiklerinin "diş derinliği" kontrol edilecek. Kış lastiğinin diş derinliği 3 milimetre olan sürücüler uyarılacak. 1.6 milimetre diş derinliğine sahip sürücülere ise 77 TL para cezası uygulanacak. Aynı sürücü ikinci kez yakalanırsa bu kez aracı bağlanacak.

'Kar yağmadan taktırmıyor'
İskitler'de lastik esnafı olan Nazif Tekin, yapılan yeni düzenlemelerin caydırıcı olduğunu ifade ederek, "Satışlarımız geçen yıla oranla oldukça artış gösterdi. Kar yağınca burada inanılmaz bir yoğunluk oluyor" dedi.

'Bu yıl kar yağışı çok gecikti'
Kar yağışının bu yıl, geçen yıla oranla geciktiğini söyleyen Vezni Anralıgil de aralık ayının başlarında yağan karın, işleri bir anda artırdığını belirterek, "Ankaralılar, geçen hafta neredeyse kuyruğa girdi" diye konuştu.

'Ceza için lastik takmak yanlış'
Esna ftan Fuat Güngör ise satışların geçen yıla oranla daha düşük olduğunu belirterek, "Ankaralılar kış lastiğini zorunlu olduğu için değil üzücü olaylar yaşanmasın diye takmalı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lastik esnafı kar duasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN